• microarray
  Mikroarray
  Moleküler Karyotiplendirme
 • ekzomdizileme
  Yüksek veri eldesi, güvenilir sonuçlar ve dizileme sonrası isteğe özgü biyoinformatik destek...

Yeni Nesil Genetik Biyoinformatik Çözümler Sunuyoruz...

DONE Genetik ve Biyoinformatik Anonim Şirketi, genomik bilim dalında Türkiye’ye yeni bir bakış açısı kazandırmak amacını taşıyan akademisyen ve profesyoneller ile ortak bir platform oluşturmak amacı ile kurulmuştur. İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü TeknoPark'ta yer alan DONE Genetik, ARGE faaliyetinde bulunmak, ileri teknoloji kullanımını araştırmacıların hizmetine sunmak ve yurtdışında bu alanda yapılan birçok uygulamayı Türkiye’de uygulanır hale getirmek amacındadır. Devam eden TUBİTAK projeleri ile Yeni Nesil Dizileme teknolojileri ve Microarray uygulamaları ile kullanılacak testler geliştirmektedir. Illumina NextSeq500 - Illumina Miseq ‘Yeni Nesil Dizileme’ platformları ve Illumina iScan ‘Microarray’ platformları ile hizmet veren DONE Genetik, AR-GE projelerinizi Türkiye’de gerçekleştirerek, projelerinizin her aşamasını laboratuvarlarımızda takip edeceğiniz olanakları sunmaktadır. Projelerinizde materyal-metot aşamasından deney dizaynına, laboratuvar çalışmalarının planlanmasından biyoinformatik analiz sonuçlarının raporlanmasına kadar her aşamadaki yetkinliklerimizle, projelerinizin değer yaratmasına katkıda bulunuyoruz.


HİZMETLERİMİZ


Çin, Kore veya Hindistan’dan 2-3 ayda sonuç gelmesini beklemeyin. 2-4 hafta içinde ekzom dizileme sonuçlarınızı size ulaştırıyoruz. İsterseniz biyoinformatik analizlerini biz yapalım, isterseniz çalışma sonuçlarınızı ham veri olarak size iletelim…

Mikroarray alanında Türkiye'de en fazla proje çalışması yapan firma olan Done Genetik, bu alanda sayısız projede rol almıştır. illumina temelli iScan platformları, genotiplendirme, gen ekspresyon, karyotipleme ve metilasyon array çalışmalarında hızlıca sonuç vermektedir.

illumina altyapısı kullanan yeni nesil dizileme altyapımız haftalık 160 GB genetik veri üretim kapasitesine sahiptir. Bu altyapımız ile sizlere De novo dizileme, RNA-Seq, ekzom dizileme ve metagenomik temelli projelerde, baştan sona eksiksiz çözümler sunuyoruz.

Metagenomik alanındaki yüksek tecrübemiz ile her türlü örnekten (tükürük, gaita, doku, toprak vs.) bakteriyel, ökaryotik, viral ve arkeal tür tayinini yüksek çözünürlükte sağlıyoruz. Sonuçlar, her bir örnek için detaylı bir rapor olarak sunuluyor.

Mikroarray çalışmalarının sonucunda, isteğe göre ham verilerin sunulması, temel ve ileri seviye analizlerin gerçekleştirilmektedir. Bunun yanı sıra, çalışma öncesinde mikroarray çalışmalarına uygun şekilde deney tasarımlarının hazırlanmasında destek sağlıyoruz. Yeni nesil dizileme sistemleri ile üretilen verilerin biyoinformatik analizi hizmetini projeye özgü, hedeflenen çıktıya göre şekillendirerek gerçekleştirmektedir. Projeye özgü yapılacak DNA ve RNA dizilemeleri sonucunda elde edilen veri ile biyoinformatik analiz hizmetleri sağlanmaktadır. Done Genetik olarak sağladığımız yeni nesil genomik uygulama hizmetleri ile üretilen veriler için biyoinformatik analiz desteği de sağlamaktayız. Biyoinformatik hizmet kapsamında deney dizaynından, elde edilen verilerin ileri analizlerine kadar araştırmacı gruplarla koordineli bir şekilde çalışmakta, her proje için özel yaklaşımlar üretmekteyiz.

Diğer hizmetlerimiz; Yapay gen sentezi, Sanger dizileme, DNA Shearing (Covaris), DNA/RNA İzolasyon Hizmeti ve Bioanalyzer hizmeti..

* Kan örnekleri mor kapaklı EDTA’lı tüplerde (+4 C’de) gönderilmelidir. Kan örneklerinin hemolize olmaması gerekmektedir.
* Örnekler 1,5 ml mikrosantrifüj tüplerinde, parafilm kaplı olmalıdır.


PROJELERİMİZ


Hipertrofik Kardiyomyopati İle İlgili Mutasyonların Tespitine Yönelik Genetik Tarama Kiti Geliştirilmesi

eureka

TEYDEB - 1509 Eureka Projesi Mart 2014 - Haziran 2016

Yaygın Kalıtsal Hastalıkların Taşıyıcılık Tespitine Yönelik Mutasyon Tarama Kiti Geliştirilmesi

tübitak

TEYDEB - 1511 Öncelikli Alanlar Çağrısı Mart 2014 - Şubat 2016

Kalıtsal Periyodik Ateş Hastalıklarının Tespiti İçin Genetik Tanı Kiti Geliştirilmesi

tübitak

TEYDEB - 1507 KOBI - ARGE Programı Mart 2014 – Kasım 2015

Süt ve Süt Ürünlerinde Sitokrom B Primerleri ile Tağşişin Tespitine Yönelik Kantitatif Polimeraz Zincir Reaksiyonu Kiti Geliştirilmesi

tagem

TAGEM ARGE Projesi Haziran 2013 - Haziran 2014

Yüksek Yoğunluklu Mikrodizi Veri Analizi ve Raporlandırılması

kosgeb

KOSGEB KOBI Başlangıç Projesi Aralık 2012 - Aralık 2013

Türk Toplumuna Özgü Warfarin Tarama Paneli Oluşturulması

kosgeb

KOSGEB ARGE Projesi Eylül 2013 - Eylül 2014

Warfarin Direncine Yönelik Genetik Tarama Testi Validasyonu ve Klinik Kullanıma Uygun Test Üretimi

kosgeb

KOSGEB Endüstriyel Uygulama Programı Ocak 2016 - Ocak 2017

Yeni Nesil Genomik Sistemler ile Uyumlu Laboratuvar Bilgi Yönetim Sistemi Geliştirilmesi

teknokent

İstanbul Teknokent ARGE Projesi Ekim 2015 - Ekim 2018

Yeni Nesil Dizileme Çalışmalarında Veri Depolama, Analiz, Raporlama ve Veritabanı Oluşturma Analiz Akışlarının Geliştirilmesi

donegenetik

Done Genetik ARGE Projesi Ocak 2016 - Ocak 2018

KOBİ'lerde Yenilikçilik programı 1.Faz Eşik Üstü Başarısı

donegenetik

HORIZON 2020 Haziran 2016 - Haziran 2018


HORİZON 2020


DONE GENETİK, bir çok kurum/kuruluş ile birlikte ulusal/uluslararası kapsamda çok sayıda projede çözüm ortağı olarak çalışmaktadır. Sahip olduğumuz yeni nesil genetik teknolojiler ve bu alandaki tecrübemiz ile ve özellikle Yeni Nesil Dizileme, Microarray ve Realtime PCR tabanlı çalışmalarda, esnek ve hedefe odaklı çözümler sunmaktayız. Uygulama alanında destek vermiş olduğumuz bu projelerde sağladığımız başarıyı daha ileriye taşımak için Horizon 2020 proje desteğimizi başlatıyoruz.

DONE GENETİK Horizon 2020 kapsamındaki proje başvurularınızda, proje ortağı ve/veya uygulama alanında yüklenici firma olmak üzere hizmet verecektir.

Horizon 2020 projelerinizde çözüm ortağınız olmak, uygulama alanında destek almak için proje@donegen.com.tr adresine e-posta atabilirsiniz.
HAKKIMIZDA


YENİ NESİL GENETİK ÇÖZÜMLERİ SUNUYORUZ...

DONE Genetik ve Biyoinformatik Anonim Şirketi, genomik bilim dalında Türkiye’ye yeni bir bakış açısı kazandırmak amacını taşıyan akademisyen ve profesyoneller ile ortak bir platform oluşturmak amacı ile kurulmuştur.
İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü TeknoPark'ta yer alan DONE Genetik, sahip olduğu Yeni Nesil Dizileme (Illumina NextSeq500 ve Illumina Miseq) ve Microarray (Illumina iScan) sistemleri ile ARGE faaliyetinde bulunmak, ileri teknoloji kullanımını araştırmacıların hizmetine sunmak ve yurtdışında bu alanda yapılan birçok uygulamayı Türkiye’de uygulanır hale getirmek amacıyla ilerlemektedir. Akademisyenlerin ARGE projelerinde servis sağlayıcı olarak hizmet veren DONE Genetik, kendi ARGE çalışmaları ile Türkiye’nin ihtiyacı olan ileri teknoloji ürünlerini Türkiye’de üretmektedir.


HİKAYEMİZ


 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009

Bize Ulaşın

İletişim

Şahıs / Firma İsmi * :
Mail Adresiniz * :
Telefon * :
Konu :
Mesajınız * :

DONE Genetik ve Biyoinformatik A.Ş.

'SİZ HAZIRLAYIN - BİZ DİZİLİYELİM'

Adres Bilgileri


Çalışma Saatleri